DIY, INTERIÉRY, RECEPTY A DALŠÍ NEZBYTNOSTI, KTERÉ PŘINESL ŽIVOT

Food Swap

Swap se mezi blogery rozmáhá už delší dobu převážně v kosmetice, na tu moc nejsem a tak jsem uvítala projekt "Jídlo za Jídlo", který se rozbíhá na instagramu, zabývá se převážně zdravým jídlem a přihlásit se do něho může kdokoliv. Samozřejmě svět je malý a náhody jsou veliké, takže jsem byla vylosována do dvojice s další blogerkou :-) ale příště třeba budu mít ve dvojici i někoho z Vás ..


Principem swapu (výměny) je, že se s někým domluvíte, stanovíte si pravidla (cena, počet kusů, zaměření,..) a v dohodnutý den si navzájem balíčky pošlete. Asi největší úspěch je, když je vaše dvojice z úplně jiné země a navzájem si můžete poslat věci, které byste za normálních okolností nesehnali, ale co se týče jídla, tak myslím, že je pořád čím překvapovat i v naší kotlině :-)


Pravidla tohoto swapu byly: 
- hodnota balíčku 200 Kč
- minimálně 3 produkty
- zdravé a oblíbené jídlo
- 1 věc musí být zelená

Přiznávám na pravidla moc nejsem, takže jsem je trošku porušila a přidala věci ve vyšší hodnotě, protože mi prostě přišlo líto něco vyřadit :-) Moje protistrana byla také "zlobivá" a dala mi tam navíc nejedlou věc, ze které jsem měla velikou radost. No a dorazily jsme to úplně, když jsme se domluvily na osobním předání místo abychom běžely na poštu .. přijdeme do pekla :-)))

Mojí dvojicí byla LuHůlková, fashion blogerka, která byla moc milá a navzájem jsme si přes zprávy sdělily alergie, oblíbené a neoblíbené příchuti a zda vyznáváme nějaký styl stravování. Já to měla lehké - Lucka byla otevřená všemu a narozdíl ode mne měla ráda i ostrá jídla či kávu. Já preferovala raw a cokoliv co se nedotklo kafe či pepře :-) Nakonec když jsem doma rozbalovala balíčky (vše bylo krásně a precizně kus po kusu zabalené) tak jsem se musela smát, darovali jsme si skoro to samé :-)


Od Lucky jsem dostala jablečno-pomerančový mošt, raw kuličky, mixitku s příchutí brusinka, chimpanzee tyčinku meruňka&hruška, kakaové boby a neskutečně krásně vonící svíčku.

Raw je u mne vždy vítané, takže z ovocných kuliček s mexickým kaktusem jsem měla asi největší radost, protože tenhle druh ještě neznám a na kaktus jsem hodně zvědavá. S Mixitkou už jsem tu čest měla, ale příchuť brusinka se mi zatím vyhýbala, s ní společně s moštem ochutnám něco nového. Kakaové boby a chimpanzee jsou mé stálice, které si občas kupuji, ale rozhodně mi udělaly radost, protože je to přesně to, co si ráda dám, když mne honí mlsná.


Z mé strany putovali do světa tyto dobroty: ananasovo&melounová štáva s aloe vera a extraktem z růžové vody, raw lněné rolky s ovocem, chimpanzee čokoláda&expresso, jahodovou marmeládu, květy ibišku, kakaové boby a jako povinnou zelenou část jsem zvolila snack - pražené nori mořské řasy s wasabi. Balení jsem trochu obešla a vše dala do plechové dózy, aby na mne zůstala i nějaká památka, až se vše sní :-)

Co vy a swap? Vyzkoušeli jste, stále váháte nebo by Vás místo jídla bavila spíše kosmetika či dekorace? :-)


... FOLLOW ME ...


Share on Google Plus

About Folk BGStyle

Pořád něco studuji, předělávám, zkoumám, tvořím, vařím, .. prostě se snažím žít v lepším světě, věnovat se svým koníčkům, rodině a občas o tom napsat pár slov .. Vaše Folk

3 komentářů :

 1. Swap jsem dělala na swapplace...s mým protějškem jsme měly tématický swap, a sice - smysly. Prostě něco pro zrak, čich, hmat, chuť a sluch. Vše do 200.- Bylo to super.
  Ovšem ty vaše dobroty......některé vůbec neznám.

  OdpovědětVymazat
 2. Páni, děkuji za tip, smysly by mne také bavily :-) ... btw jsem ráda že ty dobroty neznáš, to byl právě účel - trefit se něčím co není úplně běžné a koukám že se povedlo :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Na swapplace už dlouho hledám někoho pro mě ideálního :D taky nejsem na kosmetiku a jídlo za jídlo je perfektní nápad :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Vaši návštěvu a případné zanechání komentářů. Komentáře jsou moderované, proto prosím o trpělivost než se objeví na místě jakém mají. Folk