DIY, INTERIÉRY, RECEPTY A DALŠÍ NEZBYTNOSTI, KTERÉ PŘINESL ŽIVOT

Zařizuji byt - obnova sedačky (zn. levně)

Je to pár týdnů, co jsem zabalila hromadu banánových krabic a jelo se stěhovat do nového. Už za sebou pár přesunů mám, ale poprvé to je do zcela nezařízeného bytu (rozuměj i bez vařiče, trouby apod). Vlastně tu nebylo vůbec nic, jen sanita, korpus linky a zdi, které volaly po novém nátěru.

Nechci tu zakotvit nastálo, ale už mě přestalo bavit bydlet v ošklivém bytě, kde musím dělat kompromisy kvůli původnímu vybavení a nezruinovat se. Takže jsem rozklikla bazary, okoukla slevy v ikee a šla vymýšlet co z toho půjde s mým rozpočtem vytvořit....

Při hledání vybavení přes bazary se musí člověk obrnit velkou trpělivostí a smířit se s pravidleným kontrolování novinek. Také přijde pár zklamáni, když si věc zarezervujete, ale prodávající rezervaci nedodrží a prodá ji, začne vám navyšovat cenu nebo v případě dražby se vám sekne internet v nejnevhodnější chvíli a v aukci skončíte 1kč pod nejvyšši nabídkou, atd... Situace zralé na pořádnou čokoládu. (Snědla jsem jich hodně...:-)

Když jsem objevila sedací soupravu z ikei, po které mé srdce vždy toužilo a ještě k tomu úplně zdarma - jen za odvoz, byla jsem trošku skeptická. Přeci jen, inzerát neobsahoval fotografii a s mým štěstím jsem už počítala s totálně zničenými kousky, které budou minimálně mluvit 3 jazyky. Nicméně mi to nedalo a zkusila to. Kupodivu jsem narazila na lidi, kteří se o sedačku moc dobře starali a dokonce mi byli ochotni počkat pár dnů než si zajistím odvoz. No dopadlo to tak, že na poslední chvíli mi onemocněl přítel a tak nezbylo nic jiného než tuhle krásu odstěhovat pouze s kamarádkou. Tak si představte jak 2 bláznivý 50 kg blondýny stěhovaly cca 40 a 50 kg do podkroví a to vše hezky po schodech. O jízdě autem ani nemluvím, jako kdybychom řídily tank :-).... Ale jsem ráda, že takovouhle kamarádku mám. Je to větší štěstí, mít se na někoho spolehnout, než vyhrát ve sportce. (Díky Natty, fakt to máš u mě, všechny chlapy jsme strčily do kapsy :-)

průběh boje při sundávání potahů a čištění
Moje prvotní představa byla, že sedačku vypucuju, potahy vyperu a přebarvím na černo, jenže při sundávání jsem zjistila, že tyhle potahy nemají rádi pračku ale čistírnu. Zkoušet ve vaně experiment, který nemusí dopadnout dobře jsem zavrhla a do pračky by se mi ani nevešly.... navíc toho času a práce.. Takže jsem se začala poohlížet po nových potazích - do interiéru by se mi hodila zelená nebo šedivá. Bohužel při pohledu na ceny potahů v mých barvách na kompletní sestavu (sedačka, lenoška a taburet) se mi protočily panenky a začala jsem chápat, proč se lidi těchto sedaček zbavují. Nejlevnější byly v nepraktické ale zato univerzální bílé a vyšli mne na 2500,-kč (sedačka a lenoška, s taburetem jsem se popasovala jinak, ale o tom zase příště).
moje rozhodovací mapa, zda si sedačku pořídit a jaký zvolit potah
Aby to nebylo moc jednoduché, do ikei jsem musela 2x a pokaždé na jiný konec Prahy. Na Černém mostě měli potahy a polštáře, na Zličíně montovací klíč potřebný na odmontování nohou, který jsem si zapomněla při předání vzít (velmi nemilé překvapení, když jsem měla potahy zpola dole a ten zbytek musel počkat na druhý den) a také další doplňky v akci, protože bílá sedačka je super, ale já mam zvířata, kteří určitě nebudou ležet na zemi, když já budu sedět a co si budeme povídat i já někdy dokážu vytvořit nějaký flek ... takže abych nemusela každý týden prát (mimochodem tyhle potahy jsou prací - hurá) chtělo to nějaký přehoz ...


Na poslední chvíli jsem si ještě vymyslela, že by se mi hodila jedna konkrétní nástěnná lampa, která už se nevyrábí a světe div se, do 5 minut jsem narazila na inzerát a pro lampu jsem si ještě ten den jela.

lampa Gyllen (tento desing už není v nabídce ikea) jinak se dá sehnat v jiných potiscích za 699,- Kč (já kupovala za 279,-)
Během 3 dnů jsem tak odbyla stěhování, 2x ikeu, nespočetně jízd Prahou, čištění sedačky (nebyla špinavá, ale spíš pro ten pocit), změnu potahů a komplet sešroubování (cca 4 hod práce v kuse) a dodekorování. Celkem mne tahle sranda i s doplňky vyšla na cca 4 tis. což se může zdát celkem dost, ale v porovnání s nákupem nové je to pořád za pakatel a hlavně mne nebude bolet až zase půjdu o dům dál a tahle kráska se mi tam třeba nevejde... Navíc věřili byste že není nová? :-)

věci které jsem použila - nakonec zcela neplánovaně vše z Ikea (některé za akční ceny)
Možná se ani nebudete divit, že tohle peripetium právě odstonávám, ale překvapený výraz přítele na hotové dílo, které jsem zvládla během jeho spánku z horečky, stál za to. Okamžitě si zabral lenošku a já už teď vymýšlím co bude další krok, až doplním kasičku a dokud mám na tyhle blbosti čas než začne další semestr :-)


PS: tenhle koutek ještě není 100% hotový, ale v celém bytě je tolik věcí potřeba, že dodekorování musí počkat na lepší finanční časy ...... FOLLOW ME ...
Share on Google Plus

About Unknown

Pořád něco studuji, předělávám, zkoumám, tvořím, vařím, .. prostě se snažím žít v lepším světě, věnovat se svým koníčkům, rodině a občas o tom napsat pár slov .. Vaše Folk

1 komentářů :

  1. Není nad to když si člověk udělá něco sám :) je to sice dřina jak pes, ale následuje příjemný pocit který je k nezaplacení. Trošku soucítím, bydlím v podkroví u své babičky a není nikdo kdo by mi pomohl stěhovat starou válendu ven a nový stůl dovnitř... Takže gratuluji a těším se na další pokračování :)

    OdpovědětSmazat

Děkuji za Vaši návštěvu a případné zanechání komentářů. Komentáře jsou moderované, proto prosím o trpělivost než se objeví na místě jakém mají. Folk