DIY, INTERIÉRY, RECEPTY A DALŠÍ NEZBYTNOSTI, KTERÉ PŘINESL ŽIVOT

Moje tipy k opalováníTo že existují různé typy pleti a je potřeba se mazat alespoň nějakým ochraným faktorem víme všichni. Dnes nebudu psát o klasických přípravcích, ale mých soukromých "vylepšovácích" které mi pomáhají při slunění hlavně u moře, ale i v našich končinách kde právě panuje velmi příjemné počasí, pro opalování jako stvořené.
Večer před opalováním namažu celé tělo i obličej mrkvovým olejem. Pár kapek tohoto oleje pak přidávám i do klasického opalovacího oleje s SPF30 a více. Pomáhá vyživovat pokožku a dodává mírné zabarvení.

Další variantou pro tmavší opálení je olej z vlašských ořechů, který je také lehce k sehnání na internetu. Je dokonce i složkou samoopalovacích krémů. I ten bych ovšem naředila do opalovacího oleje s vysokým SPF a do domácí výroby se vůbec nepouštěla.... tady se přehmaty totiž neodpouštějí a odměnou mohou být nevzhledné fleky, které pak budete horkotěžko dostávat citronovou šťávou z kůže dolů... já toto budu zkoušet příští léto, letos jedu na mrkvi :-)

U moře si na vlhké vlasy nanáším olej a kondicionér, což opakuji několikrát za den, aby se mé vlasy tolik neničily.

Co ovšem nedoporučuji je slunit se pouze namazaná jakýmkoliv olejem bez SPF, na internetu naleznete články, že olivové oleje a pod jsou zdravější než opalovací krémy, mají přirozené SPF 2 a více, opálení je kvalitnější a pod... KECY! Bohužel vyzkoušeno na vlastní kůži. Spálíte se jako čuně na rožni. Opaluji se velmi dobře hned do hněda. Po tomto zázraku moje záda šli až do fialova a nevyhla jsem se ani puchýřkům..

Ovšem pokud Vám to nedá, tak se alespoň řiďte tímto přehledem a než budete na děti zkoušet malinový či karotkový olej tak to zkuste nejprve na sobě :
Olej z karotkových semen - SPF 38 - 40
Olej z malinových semen - SPF 28 - 50
Olej z obilných klíčků - SPF 20
Avokádový olej - SPF 4 -15
Kokosový olej - SPF 2 - 8
Olivový olej - SPF 2 - 8
Makadamiový olej - SPF 6
Mandlový olej - SPF 5
Shea Butter - SPF 3 - 6
Jojobový olej - SPF 4


To mi připomíná druhou stránku opalování - spáleniny. Pokud už se zadaří, namazejte se bílým jogurtem, čím hustější tím lépe. Naneste větší vrstvu a až ta začne zasychat - smyjte. Nenechávejte jogurt zaschnout příliš, smývání je pak na citlivé kůži velmi nepříjemné. Odměnou bude rychlejší zhojení a znecitlivnění. Na noc se pak nastříkejte panthenolem, který bude působit až do rána.

Po opalování na lepší výživu pokožky je velmi příjemné do koupele přidat kefír nebo syrovátku.


PS: Pokud podlehnete fámě, že černá barva přitahuje více sluníčka = lepší opálení, tak vás zklamu. Černá sluneční záření pohlcuje, tzn. že na dece bude akorát více horko, ale opálení tím neovlivníte. Nejideálnější je proto barva bílá, která slunce resp. jeho záření odráží a na dece se tudíž nebudete tolik potit. Zkuste někdy sáhnout na kapotu černého a bílého auta a pochopíte o čem mluvím :-)... FOLLOW ME ...

Share on Google Plus

About Unknown

Pořád něco studuji, předělávám, zkoumám, tvořím, vařím, .. prostě se snažím žít v lepším světě, věnovat se svým koníčkům, rodině a občas o tom napsat pár slov .. Vaše Folk

0 komentářů :

Okomentovat

Děkuji za Vaši návštěvu a případné zanechání komentářů. Komentáře jsou moderované, proto prosím o trpělivost než se objeví na místě jakém mají. Folk