DIY, INTERIÉRY, RECEPTY A DALŠÍ NEZBYTNOSTI, KTERÉ PŘINESL ŽIVOT

Veletrh Kreativita - hobby4. - 6. května probíhal na Pražském výstavišti v Holešovicích veletrh  Kreativita-Hobby. My jsme jej s Natty navštívili v neděli, odcházely jsme až po několika hodinách a taky o pár korunek lehčí (tomu výběru krásných věcí se nedalo odolat :-)


Celá výstava byla rozdělena do 3 sekcí:
  • vstupní část (především prezentace hotových výrobků např. z proutí, keramiky, látek a pár workshopů - tvorba šperků, vinuté perle a tvorba scrapbooku)

  • oddělení dům, byt, zahrada a chalupa  (místo spíše pro mužské polovičky, bohužel jsme jej navštívili až ke konci, kdy bylo mnoho stánků už zbalených, ale k vidění byly např. krby, zahradní nábytek, dekorace a nářadí)

  • oddělení kreativity a hobby (šperky, korálky, látky, papír, bavlna a spousta dalších materiálů a pomůcek, ze kterých se dá tvořit s příslušnými workshopy - byly téměř u každého druhého stánku)


Na veletrh jsme přišly plné očekávání,v zápalu debaty zapoměly koupit lístky a celý areál prošly skrz naskrz než jsme konečně našli vchod :-). Až teď si vlastně uvědomuji, že jsme úvodní část z nedočkavosti přelétly a při zpáteční cestě jsem se už nedostala k vinutí skleněných perel, které jsem si tolik toužila vyzkoušet.

Úvodní část výstavy byla trošku studená sprcha, pár stánečků naše představy totiž zdaleka nenaplňovaly a dvě následující oddělení byly na první pohled skryté. Když jsem objevila uličky vedoucí do dalších oddělení, tak jsme se hned musely přesvědčit zda to bude lepší. No a bylo .. tedy spíš my byly ve svém živlu :-)

K vidění bylo opravdu spoouustu věcí, fotily jsme ale jen ty nejzajímavější stánky, které nás zaujaly:

Od nemravky jsem si odnesla formičku na polymerové hmoty (vprovo nahoře), ještě jsem s ní nic netvořila a tak tohle byla nejlepší příležitost s tím začít :-)
Další formičky byly k vidění na polymerove-hmoty.cz, Natty zaujaly hlavně ty na zdobení dortů (vlevo nahoře) a mě folie na potahování např. vázy (vpravo nahoře)
Knoflíčky nás u broučka úplně uhranuly, nejraději bychom je všechny zabavily a našívaly kam by to jen šlo. Naštěstí nás pán informoval o eshopu, takže jsme si odnesly jen nepatrné množství a vyřádíme se v klidu domova :-)

Obrázek je ze stánku kde byly vystavovány látky, obchod se nachází v Berouně a nemá internetové stránky, ovšem své zboží například dováží do některých obchodů v Praze (např. Mráz).


workshop - výroba triček
pomocí razítek, barev, různých stříkanců a kaněk jste si mohli pod zkušeným vedením vytvořit nádherné tričko
prodej kovových přívěsků (od malých křídel, masek, klíčů, rozet až po sovy, vše v ceně od 40 do 120 Kč)
my si Natty pořídili sovičku za 90 Kč, na bříšku má prázdné "kalíšky" na šatony, v budoucnu je tedy možné že sovičku ještě vylepším
Novinka ze světa šperků - Crystal Clay
samotvrdnoucí hmota (345,- Kč), lůžka (cca od 18 do 300,- Kč) a šatony (185,-Kč)
Tato novinka byla představena na veletrhu a k dispozici by již měla být na eshopu vystavovatele - koralky.cz.
Vystavené šperky vypadaly velice efektně, proto jsme se rozhodly zúčastnit workshopu, kde jste si mohly vyrobit svůj šperk a seznámit se s touto metodou. Milé překvapení bylo, že tato akce byla zdarma. Ale - k dispozici byl vždy jen jeden balíček samotvrdnoucí hmoty, který udával barvu celého šperku a bohužel i velmi omezený výběr šatonů,o které byl u stolu boj, jako ostatně i o místa u tohoto stolu :-) Trošku toto opatření chápeme, ne každý se spokojil s jedním kouskem a tvořily se zde skoro celé sady, s čímž k našemu pobavení organizátoři moc nepočítali a byly krapet nervóznější, vzhledem k ceně jednotlivých produktů. Nicméně i přes toto omezení jsme si zde dosyta vyhrály a odnesly si milou vzpomínku na tuto novinku.
Tvorba je velmi snadná - v ruce se promne potřebné množství dvousložkové hmoty, která se vloží do lůžka a poté máte cca hodinu na zatlačení šatonů dle vašeho gusta - s tím vám pomůže obyčejná špejle s voskem na jedné straně. Nám bylo až ke konci řečeno že se šatony nemají dotýkat a má mezi nimi být alespoň malá mezera. Předělávat se nám to už nechtělo a šatony drží v hmotě jako přibité (takže pokud to pořádně zamačkáte jako my, nic by vypadnout nemělo).

workshop v akciShare on Google Plus

About Unknown

Pořád něco studuji, předělávám, zkoumám, tvořím, vařím, .. prostě se snažím žít v lepším světě, věnovat se svým koníčkům, rodině a občas o tom napsat pár slov .. Vaše Folk

0 komentářů :

Okomentovat

Děkuji za Vaši návštěvu a případné zanechání komentářů. Komentáře jsou moderované, proto prosím o trpělivost než se objeví na místě jakém mají. Folk