DIY, INTERIÉRY, RECEPTY A DALŠÍ NEZBYTNOSTI, KTERÉ PŘINESL ŽIVOT

Bydlení v podnájmu - co nečekáteMinule jsem se s Vámi podělila o první patálie, na které se musíte připravit, pokud si budete hledat podnájem. Jak jsem již avizovala, tím že podepíšete nájemní smlouvu to zdaleka nekončí. Tentokráte přidávám více osobních příběhů pro pobavení ...
stěhováníJak se říká : je lepší vyhořet než se stěhovat. Pod toto se plně podepisuji. První stěhování je sranda, vzala jsem si svých pár švestek, co se mi vešlo do kufru a co mi chybělo jsem si postupně odvážela z domova nebo dokoupila. No a při dalším stěhování jsem zjistila, že se nám podařilo s přítelem nasyslit neskutečné množství věcí. Jediné pozitivum při balení a vybalování je, že celkem bez zábran vyhodíte dost serepetiček a zbytečností... Samotný první úklid a vybalování jsou hotové galeje a pokud budete mít hoodně času a sil, tak cca do týdne by jste mohly oficiálně bydlet... no spíš za déle :-)

chybka sem .. průšvih tamhle

V tomto stádiu se poprvé začnete seznamovat s bytem a vyklubou se na první pohled skryté nedokonalosti. Např. otevřené okno, které bylo dle mne otevřené kvůli neskutečnému vedru, bylo ve skutečnosti otevřené kvůli zkříženému dřevěnému rámu - při snaze ho zavřít ruplo sklo ... S okny jsem vlastně tak nějak pořád nepoučitelná. Příště už byly všechny k mé radosti zavřené a z plastu - pak jsem s hrůzou volala přítele, když na mě postupně dvě okna vypadla z pantů, a já s nimi balancovala v místnosti ... Zařekla jsem se, že příště už mne nenachytají. Pečlivě jsem kontrolovala každý pantík, kličku, ventilačku ... no a co myslíte. Při první příležitosti mou hlavu minula garnýž o pár centimetrů a o žaluziích, které nelze vytáhnout  (respektive jde, ale ke zpětné cestě je budete doslova hodiny přemlouvat) se raději už nezmiňuji. Po prvním dešti nebo zimě také zjistíte, jak moc je byt odolný a zda nebudete řešit promáčené zdi a plísně... a to mluvím o bydlení v centru Prahy, které byly po rekonstrukci nebo starší novostavby.

Abych jen nebrečela nad tím, co všechno Vám může pronajímatel nebo bývalí nájemníci zatajit (a že je toho opravdu o dost více), prásknu i něco na sebe. Po nějakém čase užívání přišla doba vyčistit zanesené odpady. Brnkačka - jdu do drogerie a něco koupím. Jenže to by se mě nesměla všimnout přeochotná prodavačka, které mi donesla extra účinný čistič, který si prý poradí se vším. No tak proč ne, když už budu čistit umyvadlo, vezmu to jedním vrzem. Doma pak celá natěšená leji tento sajrajt postupně do sprchového koutu a umyvadla. Vše je ok,a tak jsem se přesunula do kuchyně. Už celkem uchlácholená dobrým průběhem jsem nalila do kuchyňského dřezu pořádnou dávku. O pár vteřin později jsem věděla, že je něco špatně. Umyvadlo vůbec neznělo spokojeně, uvnitř to bublalo a syčelo, nakonec se ozvalo lupnutí a celá tahle kyselinová krása se lila skrz linku na podlahu. Ona totiž zrekonstruovaná kuchyň, byla dělaná horkou jehlou a místo klasického plastového odpadu byla dodaná jen plastová trubka - něco jako má vysavač nebo pračka, jen ještě o pár mm tenčí. Ten extra účinný čistič, jak jsem si následně přečetla obsahoval kyselinu sýrovou a další výživné žíraviny, takže s tímto plastíkem si poradil opravdu hravě a výsledkem byl nejen několika hodinový úklid, ale i rozežrané lino u linky a potřeba rekonstrukce odpadního systému v kuchyni ... když už průšvih tak pořádný, ne? :-)

Renovace

Ve smlouvě je často zákaz jakýchkoliv stavebních úprav bez souhlasu majitele ... tj i přišroubování poličky. Celkem nepříjemná klauzule se ukázala celkem potřebná ... Při absenci úložného prostoru jsme naplánovali vybudování úložného prostoru do jednoho z výklenků .. vítr z plachet nám pak vzal majitel, který v těchto místech měl zabudované trubky s plynem. 

zvířataNedoporučuji moc zkoumat světlíkovou šachtu, ačkoliv jsme bydleli téměř pod střechou, pohled na potkana který si spokojeně leze po zdi směrem k Vám není zrovna nejlepší. Zřejmě ho přilákali hnízdící ptáčci (druh nevím, ale krásně zpívali - ps. přezili to:-) 

Pokud si najdete byt u parku nebo s výhledem do vnitrobloku, kde jsou stromy taky musíte počítat se zabloudivším holubem, nebo s velmi zvláštními pavouky (oobrovský), před kterými Vám ani koště nepomůže.

sousediJeště bych se vrátila ke stěhování ...  při této bohulibé činnosti se můžete setkat s lidmi, s kterými se budete uctivě následující měsíce zdravit, culit se na sebe jak sluníčka a prohodíte pár zdvořilostních frází... nebo se už od prvního setkání budete nesnášet ..  ale o tom zase příště ...


Share on Google Plus

About Unknown

Pořád něco studuji, předělávám, zkoumám, tvořím, vařím, .. prostě se snažím žít v lepším světě, věnovat se svým koníčkům, rodině a občas o tom napsat pár slov .. Vaše Folk

0 komentářů :

Okomentovat

Děkuji za Vaši návštěvu a případné zanechání komentářů. Komentáře jsou moderované, proto prosím o trpělivost než se objeví na místě jakém mají. Folk