DIY, INTERIÉRY, RECEPTY A DALŠÍ NEZBYTNOSTI, KTERÉ PŘINESL ŽIVOT

Domácí masky (syrovátka, zelený jíl a přírodní oleje) pro suchou/mastnou pleť
Jak jsem již avizovala v předchozím článku, se syrovátkou jsem ještě neskončila :-) Na této web. stránce mne zaujaly "recepty" na masky z této kouzelné suroviny, ke které se přidají další neméně zajímavé ingredience. Po nadšení přišla realita českého trhu, a tak jsem byla nucena tyto masky nepatrně upravit. I tak jsou ale skvělé a stojí za vyzkoušení.


Zelený jíl a některé oleje seženete běžně v lékárně na objednávku. Cena zeleného jílu se pohybuje kolem 150 Kč. U olejů je cena od 60 kč výše - záleží jaký chcete.

Velký výběr olejů má saloos. Já na ně narazila v obchodních centrech, ale i v menších drogeriích. Celkem mi pomohly jejich letáčky s přehledem olejů a jejich účinky na dané problémy.


maska na suchou pleť:

1 lžíce zeleného jílu
1 lžíce syrovátky
1 lžička medu
2 lžičky mandlového oleje
1 lžička rakytníkového oleje

Všechny suroviny smícháme do konzistence "blátíčka". Pokud je výsledek stále hutný doředíme jej dle libosti pomocí oleje nebo medu (lze i vodou, ale ta vám do pleti moc živin nedonese :-). Pokud jste naopak ředily moc - přisypte syrovátku.Maska se nanáší ve větší vrstvě, na obličeji necháme působit cca 20 minut (nebo do zaschnutí) a poté opláchneme. Díky olejům je pleť vláčná a hebká. Zmizela i malá vyrážka, která mi vyskočila z tohoto šíleného počasí, takže jí mávám a doufám, že odjela někam hoodně daleko :-)

V původním receptu je místo rakytníkového oleje použit mrkvový. V ČR jsem na mrkvový olej narazila pouze na internetu, v kamenných obchodech a lékárnách jste bez šance. Mám jej objednaný, protože mne zaujal svými účinky, ale kdo by na něj chtěl čekat, když lze experimentovat :-)

Tip:
Pokud bojujete se suchými vlasy, doporučuji zábaly z rakytníkového oleje. Do vlhkých vlasů přidejte cca lžíci oleje, zabalte do igelitu a po hodině umyjte.
Jelikož mě se vlasy vlní a vlny vypadají sušší a bez lesku, místo zábalu si do vlasů po umytí kápnu do konečků pár kapek a pak upravím dle potřeby.

Maska na mastnou pleť:

1 lžíce zeleného jílu
1 lžíce syrovátky
2 lžičky heřmánkového (nebo levandulového) oleje

Postup je stejný jako u předešlé masky. Vyzkoušeno nemám, protože se bohužel v mém okolí mastná pleť nevyskytuje. Nicméně věřím, že budete spokojeni jako já s maskou na suchou pleť.Příště se těšte na další tipy na využití zeleného jílu a dalších přírodních olejů.
Share on Google Plus

About Unknown

Pořád něco studuji, předělávám, zkoumám, tvořím, vařím, .. prostě se snažím žít v lepším světě, věnovat se svým koníčkům, rodině a občas o tom napsat pár slov .. Vaše Folk

0 komentářů :

Okomentovat

Děkuji za Vaši návštěvu a případné zanechání komentářů. Komentáře jsou moderované, proto prosím o trpělivost než se objeví na místě jakém mají. Folk