DIY, INTERIÉRY, RECEPTY A DALŠÍ NEZBYTNOSTI, KTERÉ PŘINESL ŽIVOT

Jak správně odlíčit oči 1.díl


Přišlo mi to jako samozřejmost, k tomuhle přeci každá z nás musí intuitivně dojít, popřípadě to odkouká od profesionálek. Jenže ouha, narážím na to všude - u kamarádek, známých a dokonce i při návštěvě kosmetičky či naposled v parfumerii, kde mi bylo zkoušeno nové líčení. Děláte to taky?


Je samozřejmé, že postupy se mohou v detailech lišit, každý používá jiné přípravky na odličování a má svá zažitá ceremonie. Co by ale mělo být stejné jsou "tahy" odličování. Doufám, že se shodneme i na faktu, že odličování je důležité, nejen pro zdraví pleti, ale i proto, abychom se ráno neprobudily jako slečna s modrými vlasy :-)

Proč?

Oči mají kolem sebe tu nejjemnější a nejcitlivější kůži. Jsou velmi háklivé na nešetrné chování. Kůži kolem očí nemneme a netaháme. Oči jsou jedním z ukazatelů našeho věku a pokud se jim nebudeme věnovat, schytáme to za pár let pořádnými rýhami kolem nich. Jen pro pořádek, nezaručuji Vám elixír mládí na okolí očí, každý máme jiné genetické předpoklady, ale můžeme tenhle proces trošku zpomalit, kdo by taky chvátal do vrásek …

Jak?

Co tedy děláme špatně? Číhá to na nás v každé koupelně - nedostatek času a tahy od nosu k tváři a spánkům. Tímhle si dokonale vytaháváváme kůžičku kolem očí. Věřte mi, není tak elastická, aby tohle přežila bez následků. Dalším nešvarem je doslova drhnutí a tahání při odličování. Představte si, že máte kolem očí rýžový papír, taky se k němu takhle budete chovat?

Postup:
(1) kůže pod očima

Odličovacím přípravkům a kouzlu obyčejné vody se budu zabývat v dalším díle odličování. Nejdříve se musíme naučit správné tahy a až pak bádat co k tomu použít.
Základem je mít dostatek vláhy při odličování, aby nám vatička či tampónek nedrhly o kůži, ale jemně ji hladili. Jemnými tahy od spánků ke kořenu nosu postupně dostáváme nečistoty z okolí očí pryč (1).
(2) víčka

Víčka odličujeme od řas k obočí. A to opět od spánku k vnitřnímu koutku (2). Opačně to má totiž opět efekt vytahávání a odměnou jsou pak např. přepadlá víčka.
(3) řasy

Odličování řas má pak svůj vlastní rituál, aby se nepolámaly. Spodní řasy podložíme vatičkou/tamponkem s trochou odličovadla (3), zavřeme oko a vrchní řasy přejíždíme druhou vatičkou ve směru růstu (od kořenů ke konečkům) řas. Vyhýbáme se tahům zleva doprava, při kterých nám řasy vypadávají a lámou se.

TIP: Pokud nám odlíčení víček a řas připadá nedostatečné, přiložíme na ně tampónek s odličovadlem , necháme chvíli působit a pak celý proces zopakujeme, pomoci si můžeme i např. vatovými tyčinkami do uší, které nám citlivě odlíčí spodní řasy či koutky očí.

PS: aktualizace 28.3.2012 - hodně se ptáte na to, zda jsem si nepopletla směry , všude se totiž doporučují tahy opačne. Opravdu si trvám na svém :-) Nevím, kde se vzal tento všeobecně rozšířený postup, ale přirovnala bych to k bublině se špenátem. Pokud si odličujete obličej "srdíčkovými tahy", také u tváří postupujete od ucha k nosu, proč to tedy u očí děláte opačně, když je tam ještě jemnější kůže než na tváři? Nakonec bych jen dodala, že toto nemám jen ze své hlavy, ale učilo se to normálně v reklafikačních kurzech ve Francii. Já jej neabsolvovala, ale o své znalosti se se mnou podělila kamarádka.

Share on Google Plus

About Unknown

Pořád něco studuji, předělávám, zkoumám, tvořím, vařím, .. prostě se snažím žít v lepším světě, věnovat se svým koníčkům, rodině a občas o tom napsat pár slov .. Vaše Folk

0 komentářů :

Okomentovat

Děkuji za Vaši návštěvu a případné zanechání komentářů. Komentáře jsou moderované, proto prosím o trpělivost než se objeví na místě jakém mají. Folk